3391 Km Beyza Alkoç

3391 Km Beyza Alkoç

Uzakta olan iki insanın birbirine olan aşkını anlatan bir kitap olan 3391 Km yazarın duygu dünyasının ağırlıklı olarak işlendiği bir eser.

Kitapta birbirini hiç görmeyen yalnızca konuşarak hasret gideren iki insanın özlem dolu bir hikayesi de denilebilir. Beyza Alkoç bu eserini kaleme getirirken özlemin, aşkın ve sevginin ne demek olduğunu çok farklı bir üslup ile anlatıyor.

Aşkı yaşamak için aynı mekan, aynı şehir ya da aynı ülkede olmak mı gerekirdi? Yazar bu ikilemin üstesinden çok iyi bir şekilde gelmiş ve aşk kavramına çok farklı bir bakış açısından yaklaşmış.

Mesafesi Çok Olan Aşkın Hikayesi

Uzak bir ilişkinin hikayesi olan kitap İzmir ismindeki genç bir kızın hikayesini konu ediniyor. Anne ve babası ile birlikte yaşayan genç kız evin tek çocuğudur. Ancak bir o kadar da asosyal olan bir genç kızdır.

Hayatı sürekli olarak internet ortamında geçen ve ailesine ile de doğru düzgün iletişim kurmayan bu genç kızın okulda da çok fazla arkadaşı yoktur.

İzmir, kendi dünyasında zamanını doldurmaya çalışırken bir akşam sosyal medya hesabına gelen mesaj ile sarsılır. Mesaj sahibinin profilini inceler ve sonrasında ona bir mesaj yazar.

Tekrar gelen mesaj ile içi içini kemirmeye başlar ve bu mesajın bir delilik olduğunu düşünmeye başlar. Ancak bu mesaj ile 3391 km’lik bir aşkın da ilk adımları atılmaya başlanmış olur. Bu kadar büyük bir mesafe varken bir aşkı yürütebilmek kolay olacak mıydı?

Fransa’ya Kadar Uzanan Bir Aşkın Hikayesi

Yazar kitapta her ne kadar imkansız olan bir aşkı anlatsa da neden olmasın ikilemini de yaşatmayı ihmal etmiyor. Mesajı gönderen kişi İzmir’in hayatını değiştirecek ve büyük bir aşkın da ilk kıvılcımlarını atmaya başlayacaktır.

Günlerce birbirlerini görmeyecekler, saatlerce fotoğraflarını inceleyecekler ve yalnızca sohbet ederek ya da konuşarak kendilerini tanımaya çalışacaklar.

Hayatın iki farklı ucunda olan bu iki insan birbirine ne kadar uyumluydu ya da aşkları ne kadar büyüktü? Birçok yönden sorgulama gereği hissedeceğiniz kitapta aşka ve sevgiye dair yepyeni bir bakış açısı fark ederken aşk için yalnızca yakınlarda olmanın gerekli olmadığının da bilincine varacaksınız.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın