Anormal Psikoloji- Psikopatoloji: Ann M. Kring, Sheri L. Johnson, Wiley

Anormal Psikoloji- Psikopatoloji: Ann M. Kring, Sheri L. Johnson, Wiley

Anormal Psikoloji- Psikopatoloji Ann M. Kring, Sheri L. Johnson, Wiley kitabı  ruhsal sorunlar için  yapılan çalışmaları ve bu alanda uzman olan, profesyonel psikiyatrisiler, psikologlar, hekimler, psikolojik danışmanlar, klinik psikologlar, psikiyatrist hemşireleri ve bu branşlarda okuyan öğrencileri ve bu alanda görev alan akademisyenlerin en  çok ihtiyaç duyabileceği bir kitap çeşididir.

Kitap Neler İçeriyor

2013 Mayıs’ta yayınlanan Anormal Psikoloji- Psikopatoloji kitabı, ruhsal ve psikolojik bozukluklarla ilgili her türlü tıbbı bilgileri içermektedir.

Ülkemizde ve dünyada tüm üniversitelerin psikoloji ve psikiyatri bölümlerinde ruhsal bozukluklarla ilgili eğitim  gören öğrencilere bu alandaki bilgileri öğretmek için ders kitabı olarak kullanılıyor.

Bu kitabın her bir bölümü ruhsal ve psikolojik bozukluklardan dolayı meydana gelen sağlık sorunlarını tıbbı tanılarını ve tedavi şekillerini anlatıyor. Aynı zamanda bu kitapta DSM-IV-TR’ den farklı olarak DMS-5’ te yapılan değişikliklere de yer verilmiştir.

Birden Fazla Yazar ve Çevirmenler İle Hazırlanmıştır

Anormal Psikoloji- Psikopatoloji Ann M. Kring, Sheri L. Johnson, Wiley kitabı birden fazla yazar ve çevirmenlerin bir araya gelmesi ile hazırlanmıştır.

Kitap aynı zamanda DSM-5’te bulunan ruhsal tanı  ölçütleri ve ruhsal bozuklukların epidemiyolojisi ile etiyolojisi bozukluklarda kalıtsal durumların ve çevresel etkilerin sosyal etkileri,biyolojik etkileri ve kültürel etkileri güncel klinik araştırmaların sonuçlarından elde edilen veriler ile hazırlanmıştır.

Ruhsal bozuklukların tanı tedavisi gibi birçok konuyu içine alan bu kitap bu alanda görev alan ve öğrenim görenler için oldukça yararlı bir kitap  olarak karşımıza çıkmaktadır.

 Kitap Kaç Bölümden Oluşuyor?

Ruhsal bozukluklar ve psikolojik sorunlar alanın olmazsa olmazı bilgi kaynaklarından birisi olan bu kitapta emeği geçen tüm yazarların ruhsal ve psikoloji bölümlerinin en profesyonel araştırmacılarıdır.

Ruhsal bozuklukları ve anormal psikolojilerin tarihsel bozukluğu, kişilik bozuklukluları, beslenme bozuklukları, panik atakları, kaygı bozuklukları, duygu bozuklukları, sinir ve stresin vücuda etkisi, cinsel bozukluklar uyuşturucu ve madde bağımlılığı vücuda olumsuz etkileri çocuklarda davranış bozuklukları ergenlerde davranış bozuklukları gibi bölümlerden oluşmaktadır. Ayrıca bu bölümlerde bu sorunların nedenleri ve tedavi yöntemleri ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın