Başkalarının Aklı: Tali Sharot

Başkalarının Aklı: Tali Sharot

Başkalarının Aklı kitabı henüz piyasaya yeni çıkmasına rağmen bir çok alanda yılın en iyi kitabı seçilmiştir. Gündelik yaşamımızda aslında neredeyse gün içinde yaşadığımız bu durum olan insanları ikna etmek konusunu oldukça farklı bir bakış açısı ile önümüze sermiştir.

Başkalarının Aklı kitabı tanıtım metninde ikna etme ve düşündüklerimizle insanları etkileme konusunda başarı oranımızı tartışarak bizlere en doğru yolu gösterecek bir kitap.

İkna etmek oldukça geniş bir alana bakıyor aslında. Yaşam boyunca mutlu olmak için insanları ikna etmeyi başarabilmek büyük bir meziyettir. Bazen bu bir hastamız, bazen öğrencimiz, çocuğumuz olmaktadır.

İnsanları doğru bir davranış yada inandıklarınıza ikna etmek için karşınızdaki kişinin zihin modelini bilmeniz gerekir. Başkalarının Aklı kitabı karşımızdaki insanı ikna etmek için şimdiye kullandığımız yöntemlerin hiç bir işe yaramadığını görüyoruz.

Kitabın yazarı Tali Sharot bu konuda müjdeli haberi eserinde bizlere sunuyor. İnsanları ikna etmenin en akıllıca ve etkili yöntemlerini bizlerle paylaşıyor. İş, ev ve sosyal yaşamımızda başarıyı yakalamanın bir yolu olarak sizlere Başkalarının Aklı kitabını hemen sipariş vermeliyiz.

Başkalarının Aklı Kitap Tanıtım Metni

tali-sharot-baskalarinin-akli-kitap

Bir girişimci, insanları sonu meçhul bir biyoteknoloji projesine milyarlar akıtmaya ikna edebilirken, bir doktor hastasını hayati bir aşıyı yaptırmaya ikna edemiyor.

Bir siyasetçi zerre gerçekliği olmayan tezlerle kitleleri peşinden sürüklerken, aksini –hem de bilimsel dayanaklarıyla sunan rakibi kimseye sözünü dinletemiyor. Neden?

Gündelik işlerimizden biri de başkalarını ikna etmek: Çocuğumuza öğretiyor, müşterilerimizi yönlendiriyor, hastalarımıza yol gösteriyor, dostlarımıza akıl veriyor, sosyal medyada takipçilerimizi bilgilendiriyoruz.

Peki her gün yaptığımız bu işte ne kadar iyiyiz? Başkalarının fikrinden etkilenmemizde ya da kendi fikirlerimizle onları etkileyebilmemizde belirleyici olan ne?

Tali Sharot basit bir sorunun peşine takılıyor: Başkalarını dinlerken beynimizde neler oluyor? Önce, nöroloji ve psikoloji sahasındaki son çalışmalardan faydalanarak bu etkileme-etkilenme oyununda Taş Devri’nden beri pek fazla yol alamadığımızı ortaya koyuyor Sharot.

Birinin fikir ya da davranışlarını değiştirmeye çalışırken seçtiğimiz yolların çoğu aslında beynin işletim sistemiyle uyumsuz. Sonra güzel haberi veriyor: Daha iyisi mümkün; beynimizin rolünü kavrayarak bu çift taraflı oyunda kartları yeniden dağıtabiliriz.

Pek çok saygın yayın organı tarafından yılın kitabı seçkilerine dâhil edilen Başkalarının Aklı, yaşamımızın rotasında fazlasıyla belirleyici olan, buna karşılık fazlasıyla donanımsız olduğumuz bir alanda bize sunulmuş muazzam bir kılavuz.

Başkalarının Aklı Kitap Detayları

Kitap Türü: Psikoloji

Kitap Sayfa: 256

Kitap Baskı Yılı: 2018

Kitap Çeviri: Tevfik Uyar

Kitap Kağıt: 2. Hamur

ISBN: 9786051980393

Başarının sırrını yakalamanın yolu Başkalarının Aklı kitabında anlatılan yöntemlerde yatıyor.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın