Beyin Sizsiniz- İsmail Hakkı Aydın

Beyin Sizsiniz- İsmail Hakkı Aydın

Yaşadığımız yüzyılın İbn-i Sina’si olarak adlandırılan prof.Dr. İsmail Hakkı Aydın Beyin Sizsiniz kitabı ile yine büyük bir esere imza atmıştır. Entelektüel bir kişiliğe sahip olan İsmail Hakkı Aydın Edebiyata ilgi duyduğu kadar Felsefe, tarih, teknoloji ve din konularında da derin bir bilgi birikimine sahiptir.

Beyin Sizsiniz kitabında beyin ve başarı ilişkisine çokça değinmiş, beynimizi çok fazla kullanmadığımıza dem vurmuştur. Beynimizin sınırlarını keşfedecek gücün bizde olduğu belirtmiş Akademik bir çalışmadan ziyade Kişisel Gelişim formatında bir eser hazırlamıştır.

Beyin Sizsiniz Kitap Tanıtım Metni

Kainat, matematik kaideleri çerçevesinde yaratılmıştır. Ölçülemeyen hiçbir şey, bilimin konusu olamaz. Her şey ölçülebilirdir. Akıl, Zekâ, Zihin ve Şuur bile…

…ve hayal…

Hayal edebiliyorsak, başarabiliriz.

Hayal edebildiğimiz müddetçe, beynimizin gücü sonsuzdur.

Hayal, beynin kabiliyetini gösterir.

Hayal gücü sonsuz olanın, beyin gücü de sonsuzdur.

Beynimizin gücü, hayallerimizle sınırlıdır.

Her şey kendi beyninizde, kendi iradenizde, kendi elinizde…

Beyin… İnsan beyni!

Bir donanım olan beyin, insanı insan, âdemi adam yapan veya yapmayan bir organdır. Akıl yazılımı, zekâ ise işletim sistemidir beynin.

Ruhumuzun, kimliğimizin, şahsiyetimizin, onurumuzun, haysiyetimizin ve biz olmamızın yegâne ve nadide kumaşı, beynimizin sinir iplikçileri ile örülü olarak, kafatasımız içerisinde kullanılmayı beklemektedir.

Evet… Beyin Sizsiniz!

Beyin Sizsiniz Kitap Detayları

Kitap Türü: Kişisel Gelişim-Araştırma

Kitap Sayfa: 343

Kitap Kağıt:2. Hamur

Kitap Baskı Yılı: 2018

ISBN: 9789752429390

Son Yazılar
Bir cevap bırakın