Bilinçdışı ve İnsan-Jean Paul Charrier

Bilinçdışı ve İnsan-Jean Paul Charrier

Kitap bana ne kazandırdı diye düşündüğümde, dikkatimi çeken sadece iki ana başlık olduğunu fark ettim ve onlardan bahsetmek istiyorum. İlk olarak dini insanların kendi bildiklerinin aciz bir safsatası olarak tanımlamış ve bu bana göre pek doğru bir yaklaşım değil, çünkü din ile bilinç dışının birbiri ile çelişmediğini düşünen akadmisyenler var.

Bilinçdışı ve İnsan adlı kitapta çok hoşuma giden ise, Freud Psikanalizinde zamanla görülen saptamalardan bahsedilmesi oldu. Saptamaları kitabın sonunda fazla anlatmaması beni tatmin etmemiş olsada psikanalize kendi yorumlarımı katabilecek potansiyelde görmemi sağlayan bir kitap.

Jean Paul Charrier, kitapta insanların kendi saldırganlık gereksinimlerini, kendi yakınlarının zararına doyurmaya girişmelerini, ve karşılığını vermeden sömürmelerini hatta onay almaya gerek duymadan cinsel açıdan kullanmalarını açık bir dille anlatmıştır. Her şeye rağmen güzel ve okunması gereken bir kitap.

Bilinçdışı ve İnsan Kitap Tanıtım Metni

Fransız psikanalizci si Jean Paul Charrier’nin güzel bir incelemesi olan Bilinçdışı Ve İnsan adlı kitap, insan psikolojisinin evrimini, temel yapısını ve psikanalizle ilgili ana kuramların tartışmasını bize sunuyor. İnsan psikolojisinin zor anlaşılırlığının ve değişkenliğinin, sanıldığından çok daha karmaşık ve dinamik bir yapıya sahip olmasından ileri geldiğini anlatıyor.

Elinizdeki bu küçük kitap, kendimizi daha iyi tanımaya yardımcı olurken, başka psikologlar ve eğitimciler olmak üzere, çocuk sahibi tüm aileler için bir kılavuz niteliğini de taşıyor.

Bilinçdışı ve İnsan Kitap Detayı

Kitabın Türü: İnsan ve Toplum , Psikoloji , Çocuk Psikolojisi, Psikoloji Üzerine , Diğer

Kitap Sayfa Sayısı: 128

Kitap Basım Yılı: 2018

Kitap Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Kapak: Ciltsiz

Boyut: Normal

ISBN: 9786056834738

Son Yazılar
Bir cevap bırakın