Çarpışma Tuğba Sarıünal

Çarpışma Tuğba Sarıünal

İyiliğin sınır tanımaz gücü ve insanlık kavramı üzerine yazılmış olan Çarpışma kitabı bir Tuğba Sarıünal klasiğidir. Yazarın diğer kitaplarında olduğu gibi tıbbi terimler ve bilimsel verilerle desteklenmiş karakterlerle karşılaşacağınız mükemmel bir kitap.

Kitapta beni en çok etkileyen akıcı ve sürükleyici bir dile sahip olmasının yanı sıra kitabın hikayesinin kendine özgü gerçeklikler barındırması ve hikayenin bilinmezlikler çemberinin içinde geçmesi oldu.

Psikolojik bir polisiye romanı olan Çarpışma günümüzün en acı gerçeği olan çocuk istismarını anlatan bir konuya sahiptir. Kitabı okurken ise hayatın acı gerçekleri ile yüzleşmek gerçekten çok acı gelecek.

Her ne olursa olsun kitabı okumalı ve inatla okunmasını tavsiye etmelisiniz. Çünkü çocuk istismarı yani pedofili bir hastalık değil suçtur. Ve bu gerçek ile hayatımızın içinde bu kitap sayesinde yüzleşebiliriz. Kitap tanıtım metnini okuyarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Çarpışma Kitap Tanıtımı

“Mutlu olacaksın.” dedi hayat,

“Fakat önce seni güçlendireceğim.”

Henüz kendi hikayemin bile kahramanı olamamışken, benden kendi hikayelerinde kahramanlık göstermemi bekliyorlar. Oysa ben sadece dünyanın yaşanabilir bir yer olduğuna inanmak istiyorum.

“Çocuğum daha.” diyorum.

Susuyorlar.

Anılarla dolu geçmişlerini değil de kayıp giden masumiyeti özlediklerini bile anlamıyorlar. İçlerindeki boşluk büyürken ben de büyüyorum.

Etrafım kalabalık ama iliklerime kadar yalnızlık çekiyorum.

Ben boğulurken diğerlerinin nefes alışlarını seyrediyorum.

Karşılarında duruyorum ama görünmüyorum.

“Kimim ben?” diye soruyorum kendi kendime.

Kimim ben?

Onu bile bilmiyorum.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın