Cehennem Dan Brown

Cehennem Dan Brown

Cehennem, 2013 yılında basılan bir Dan Brown kitabıdır. Hikayede daha önceki Dan Brown eserlerinden aşina olduğumuz Robert Langdon farklı bir macera ile karşımıza çıkmaktadır.

Dan Brown Cehennem’de tarzından ödün vermemiş, hikaye bilimsel gerçekliklerle süslenmiş ancak bu defa bu gerçeklerinin tamamı bütün insanları ilgilendirmektedir.

Bir Dan Brown klasiği olarak tarihsel öğeler de oldukça zengin. Zaten hikayenin başlangıç noktası Dante’nin İlahi Komedyası’ndaki Cehennem eserini görüyoruz.

Cehennem Eserinin Konusu

Eser Robert’ın Floransa’da bir hastanede hiçbir şey hatırlamayarak uyanması ile başlamaktadır. Robert sürekli yanan dünya imgeleri görmektedir. Macera Dr. Sienne Brooks ile Robert Langdon’ın baştan sona dur durak bilmeyen koşuşturmaları ve bilmecelerle devam etmektedir.

Cehennem için Dan Brown klasiği demek kesinlikle yanlış olmaz. Hikayenin akışı, kahramanlar, bilimsel ve tarihsel öğeler yazarın önceki eserleri ile büyük ölçüde paralellik göstermektedir.

Bu nedenle okuyacak ya da filmini izleyecek olanlar yeni bir şey beklememelidir. Ancak hikaye, akış ve sürükleyicilik bakımından Da Vinci Şifresi ve Melekler ve Şeytanlar’dan aşağı kalmıyor.

Kitap Tanıtım Metni

Gizli geçitler, karanlık dehlizler ve soluk soluğa bir serüven…

Diz çök kutsal bilgeliğin yaldızlı mouseion’unda ve kulağını yere daya, dinle suyun şırıltısını.

Batık sarayın derinliklerine in, orada karanlığın içinde bekler khthonik canavar kan kırmızısı sularına gömülmüştür lagünün ki yansıtmaz yıldızları…

Son Yazılar
Bir cevap bırakın