Çocukların Mutlaka Okuması Gereken 5 Kitap

Çocukların Mutlaka Okuması Gereken 5 Kitap

Kitap okumanın faydası ile ilgili ciltler dolusu kitaplar yazılabilir çünkü kötülüklerin anası cehalettir. Bu cehalet de sadece kitap okumak ile gidebilir. Bunu düşünerek hareket edersek kitap okumanın değeri bizde bin kat daha çok artacaktır.

Kitapların değer görmesini istiyor isek mutlaka çocukluktan kitap sevgisini aşılamamız gerekir. Kısacası çocuklara kitap okumanın zorunluluğunu değil de kitapların eğlencesinden bahsetmek onları kitap okumaya yönlendirecek en büyük etmenlerden biri olacaktır.

Bu nedenle özellikle 7-10 yaş arası çocuklarınızın okuması gereken kitapları özenle seçtik. İşte 7-10 yaş arasındaki çocukların okuması gereken en iyi kitapları sizler için sıraladık.

Dede Korkut Hikayeleri-Orhan Şaik Gökyay

Dede Korkut Hikayeleri-Orhan Şaik Gökyay

Dede Korkut Hikayeleri Kitap Tanıtım Metni

Dede Korkut Kitabı Türk dilinin bir şaheseri olarak Türk töresi etrafında bir insanı milli ve manevi değerlerle donatmaya kafidir. Bu esere adını vermiş olan Dede Korkut, Türk’ün efsanevi kişisi, bilge adamı ve ozanların pîri olup destanlar onun tarafından düzülüp koşulmuştur.

Hikayeler, öncelikle sözlü edebî ortamda dilden dile aktarılmış daha sonra ise isimsiz kahramanlar tarafından yazıya geçirilmiştir. Orhan Şaik Gökyay mükemmel üslubuyla, Türk milletinin “adı sanı yok olmasın” diye eseri günümüz insanının da anlayabileceği dilde hazırlayarak genç dimağlardaki millî benliği taze tutmayı hedeflemiştir.

Dede Korkut Hikayeleri Kitap Detayı

Kitabın Türü: Edebiyat, Roman, Efsane & Destan

Kitap Sayfa Sayısı: 232

Kitap Basım Tarihi: 2018

Kitap Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Kapak: Ciltsiz

Boyut: Normal

ISBN: 9786052070512

Küçük Kara Balık-Samed Behrengi

Küçük Kara Balık, Samed Behrengi

Küçük Kara Balık Kitap Tanıtım Metni

Bir varmış bir yokmuş, bir Küçük Kara Balık varmış; bu Küçük Kara Balık annesiyle birlikte bir derede yaşarmış. Küçük Kara Balık’ın en sevdiği şey,  ay ışığının evlerinin üstüne vurmasıymış.  Her gün, sabahtan akşama kadar, Küçük Kara Balık, annesinin peşine takılır, oraya buraya yüzermiş.

“Anneciğim, burada daha fazla kalamam ben, gitmeliyim!” demiş bir gün Küçük Kara Balık.

“Gitmek istediğine emin misin?” diye sormuş annesi.

“Evet,” demiş Küçük Kara Balık.

“Bu derenin ucunun nereye çıktığını gidip görmek istiyorum,” demiş. Başka yerlerde neler olup bittiğini gerçekten bilmek istiyorum… Böyle amaçsızca yüzmekten bıktım usandım.”

Küçük Kara Balık, bütün çocuklar için unutulmaz bir öykü, bir başucu kitabı.

Küçük Kara Balık Kitap Detayı

Kitabın Türü: Çocuk & Gençlik, Çocuk Öykü & Roman, Çocuk Dünya Klasikleri

Kitap Sayfa Sayısı: 64

Kitap Basım Tarihi: 2017

Kitap Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Kapak: Ciltsiz

Boyut: Normal

ISBN: 9786055340544

Pollyanna Eleanor H. Porter

Pollyanna Eleanor H. Porter

Pollyanna Kitap Tanıtım Metni

Annesi yıllar önce yaşamını yitirince bir yardım derneğinin himayesinde yaşamaya başlayan Pollyanna, babasını da kaybettiği haberini alır. Hayat dolu küçük kız, katı ve kuralcı biri olarak tanınan Polly Teyzesiyle birlikte yaşayacaktır.

Pollyanna’nın konağa gelmesiyle beraber çevredeki herkesin hayatı değişmeye başlar. Pollyanna, sapsarı saçları, gülümseyen yüzü ve oynadığı “Mutluluk Oyunu” ile etrafındaki herkese neşe saçar. Küçük kız, hem teyzesinin hem de çevresindeki diğer insanların hayatını değiştirecektir.

Dünya çocuk edebiyatının en önemli eserlerinden biri olan Pollyanna, her tür olumsuz durumda bile mutlu olunabileceğini; hayata umutla bakılabileceğini anlatıyor.

Pollyanna Kitap Detayı

Kitabın Türü: Çocuk & Gençlik, Çocuk Öykü & Roman

Kitap Sayfa Sayısı: 208

Kitap Basım Tarihi: 2018

Kitap Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Kapak: Ciltsiz

Boyut: Normal

ISBN: 9789752439436

Küçük Prens-Antoine de Saint-Exupery

Küçük Prens Antoine de Saint-Exupery

Küçük Prens Kitap Tanıtım Metni

”Eşsiz bir çiçeğe sahip olduğumu sanıp kendimi zengin sayıyordum.oysaki sahip olduğum, yalnızca sıradan bir gülmüş. Sıradan bir gül ve boyları ancak dizime kadar gelen , biri belkide sonsuza dek asla uyanmayacak olan üç yanardağ… Tüm bunlar beni büyük bir prens yapmaya yetmez ki!”

Küçük Prens Kitap Detayı

Kitabın Türü: Çocuk & Gençlik, Çocuk Öykü & Roman

Kitap Sayfa Sayısı: 112

Kitap Basım Tarihi: 2018

Kitap Kağıt Cinsi: 1. Hamur

Kapak: Ciltsiz

Boyut: Normal

ISBN: 9789755276892

Alice Harikalar Diyarında-Lewis Carroll

Alice Harikalar Diyarında Lewis Carroll

Alice Harikalar Diyarında Kitap Tanıtım Metni

“Ah benim kulaklarım, vah benim bıyıklarım… Eyvah, geç kaldım!”

Beyaz Tavşan’ı takip edip, Alice’le beraber tavşan deliğinden aşağı düşmeye hazır mısınız? Tüm zamanların en unutulmaz hikâyesi Alice Harikalar Diyarında, sizi Harikalar Diyarı’nın o büyülü dünyasına davet ediyor. Şapkacı ve Mart Tavşanı ile çay içip, Gülkedisi ile sohbet ederken, bir kez daha bu garip diyarda her şeyin mümkün olduğuna şahit olacaksınız.

Alice Harikalar Diyarında Kitap Detayı

Kitabın Türü: Edebiyat, Roman

Kitap Sayfa Sayısı: 152

Kitap Basım Tarihi: 2017

Kitap Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Kapak: Ciltli

Boyut: Normal

ISBN: 9786051881171

Çocukluğunuzda okumuş olabileceğiniz, bu kitapları bir yetişkin gözü ile de çocuklarınızla birlikte okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Herkese keyifli okumalar dileriz.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın