Dava-Franz Kafka

Dava-Franz Kafka

Dava, adlı kitapta hayatınızda olan merak dürtüsünün sizi nasıl bitirdiğini fark etmenizi sağlayacak harika bir kitap. Okuduğum bu kitap beni resmen uykumdan uyandırdı diyebilirim. Yazar eserinde de insanın aklına, düşüncelerine resmen koca bir yumruk indirmiş.

Franz Kafka, kitapta insanların karşılıklı oturup üzerinde konuşmak istedikleri konuları neden konuşamadıklarını, farklı bakış açıları sunarak bizlere anlatmış. Kitabı okurken baştan sona nasıl ilerlediğini tahmin bile edemiyorsunuz ve bu da merak uyandırıcı bir eser yapıyor kitabı.

Ayrıca, hukukçu olan Franz Kafka‘nın kafasında kurguladığı bu distopya onun ne kadar ileri görüşlü bir insan olduğunu kanıtlar nitelikte yazılmış. Konusu Dönüşüm kitabına benzediğinden karakterin bir sabah bambaşka bir güne uyanmasını anlatmış. Kitapta beni en çok etkileyen ise ikinci kısım oldu.

Dava Kitap Tanıtım Metni

Bu arada genç kadın, bir yan sokağa sapmıştı ancak K onsuz da idare edebilirdi, bu yüzden iki adamın yolu göstermesine izin verdi.

Ay ışığında köprüden geçtiler, uyum içinde yürüyorlardı, iki adam, K’nın rahat hareket etmesine imkanı tanıyorlardı. K, raylara doğru döndüğünde adamlar da onunla birlikte döndüler. Su, ay ışığında parıldıyor ve titreşiyordu, küçük bir adacığın etrafında yaprak yığınları ve ağaç parçaları birikmişti. Hemen aşağıda yaz günleri K’nın esneme hareketleri yaparak rahatladığı çakıl patika yer alıyordu.

“Durmak istemiyordum.” Dedi refakatçisine. K adamları yönlendirdiği için biraz utanıyordu. Adamlardan biri diğerine yanlış anlayarak durduğu için sitem etti sonra tekrar yürümeye başladı.

Bir tepeden yukarı çıkmaya başladılar etraflarında duran ve yürüyen polisler vardı kimileri yakındaydı bazıları uzakta. İçlerinden gür sakallı olan polis eli kılıcının kınında şüpheli gruba doğru yöneldi. Adamlar durdu, polis tam ağzını açıyordu ki K, tüm gücüyle adamları önüne çekti.

Polisin onları takip edip etmediğini görmek için dikkatlice etrafına baktı, köşeyi henüz yeni dönmüşlerdi. K, nefes darlığına rağmen koşmaya başlayınca adamlar da onunla koşmak zorunda kaldılar.

Dava Kitap Detayı

Kitabın Türü: Diğer Kategoriler

Kitap Sayfa Sayısı: 270

Kitap Basım Tarihi: 2016

Kitap Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Kapak: Ciltsiz

Boyut: Normal

ISBN: 9786056677243

Son Yazılar
Bir cevap bırakın