Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı Dale Carnegie

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı Dale Carnegie

Öncelikle belirtmek isterim ki bu kitap bir kişisel gelişim kitabı değildir. Hayatta herkese faydası dokunacak, günlük hayatta insanlarla kurduğumuz ilişkileri daha pozitif hale getirecek tavsiyeler ve yönlendirmelerden ibarettir.

Yazar Dale Carneige, kitabı dört bölüme ayırmıştır. İlk olarak insanlarla ilişkilerde temel yöntemler, ikinci olarak insanların sizden hoşlanmasını sağlamanın yolları, üçüncü de insanların sizinle fikir birliğine varmasını sağlamanın yolları ve son olarak lider olmanın prensipleri olarak sınıflandırılmıştır.

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı kitabının her bölümünde konu başlığı ile ilgili prensipler anlatılıyor ve bu prensiplerin uygulandığı örnekler ve sonuçlar gösteriliyor. Kitabın ismine gelecek olursak aslına bakarsanız biraz yanıltıcı olabilir.

Dost edinmek ve insanları etkilemekten çok insan ilişkilerinde işleri yoluna koymak gibi de düşünebilirsiniz içeriği. Anlatılan prensiplerde biraz da olsa faydacılığa yönelik bir anlayış söz konusu fakat bunun insanları kandırarak değil de doğru olanı yapmaya çalışarak elde edilmesi anlatılmaktadır.

Kitap Tanıtım Metni

Bu kitapta yer alan, geçerliliği zaman içinde kanıtlanmış öğütler, elli yıldır milyonlarca insan tarafından okundu, on binlerce ünlü insanı hem iş hem de özel yaşamlarında başarı merdiveninin zirvesine taşıdı.

“Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı” 2000’li yılların rekabeti ve karmaşası içindeki okuyucuların da potansiyelinin doruk noktasına ulaşmasını sağlamak için gözden geçirildi ve günümüze uyarlandı.

Bu kitabı okuduğunuzda; insanların sizden hoşlanmalarını ve sizinle fikir birliğine varmalarını sağlamanın, onları kırıp incitmeden değiştirmenin yollarını öğrenecek, yaşamın sizin için daha kolay hale geldiğini göreceksiniz.

Zirvede herkese yer var. Yeter ki siz ulaşmayı bilin!

Dale Carnegie’nin diğer kitapları:

Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak

Söz Söyleme ve İş Başarma Sanatı

İçinizdeki Lider

İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları

Son Yazılar
Bir cevap bırakın