Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Kitap İncelemesi

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Kitap İncelemesi

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Türk edebiyatına değerli yazar İlhami Algör tarafından kazandırılmış mükemmel bir eser. Yazar naif olunca eserleri de aynı duygularla ortaya çıkıyor. Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku kitabı okumaya geç kaldığım eserlerden biri. Şimdi kendi kendime hayıflanıyorum. Geç olsun güç olmasın dedik yine kendimizi kitap hakkında iki kelam ederken bulduk:) Kitabı okurken yazarla sohbet ediyor havasına kapılıyorsunuz. Sizi bir rakı masasında kadınlardan, en çok ta müzeyyen ve aşktan bahsediyor hissi kaplıyor. Aynı zamanda 2014 yılında gösterime girerek kalplerimizi bir kez daha eritmeyi başardı. Filmin yönetmen koltuğuna Çiğdem Vitrinel’in oturduğu Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku filminde baş rollerinde ise Behzat Ç. ile çok sevdiğimiz Erdal Beşikçioğlu ve Sezin Akbaşoğulları yer almıştır. Ben 2014 yılı İletişim yayınları tarafından basılan kitabını satın aldım. Kitap içten,samimi, bizden birilerini anlattığı için  okuyucuların bir çoğunda olumlu yorumlar almıştır. Birde gelelim bu güzde eseri yazan İlhami Algör hakkında bir şeyler yazmaya.

İlhami Algör Kimdir?

İlhami Algör 22 Eylül 1955 yılında İstanbul Sur içinde dünyaya gelmiştir. Edebiyat alanında Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku  kitabı ile tanınmaktadır. Televizyon alanında eğitim alan yazar reklam yazarlığı da yapmıştır.

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Kitap Tanıtım Metni

“Her şeyin iyi gittiğini nerden çıkarıyorsun?” dedi.
“Herif rüzgarı kendinden menkul uçurtmanın teki. Ara sıra telleri takılır gibi kadına geliyor gece yarısı.”
“Fakat Müzeyyen, bu derin bir tutku,” dedim. Tırsmaya başlamıştım. Haklı olabilirdi.

“Evet, biraz sapık ve tek taraflı bir tutku,” dedi, arkasını dönüp gitti.

Hikayeye göre adam, kadını çok seviyor, sevdikçe ruhu büyüyor, eve sığmıyor. Bülbülün çilesi, yazarın zulası. İnceden sarma bir sigara, inceden bir bardak. Jak Danyel isimli bir şişe, Hicran isimli bir yara, tuhaf isimli bir roman. Kafamız iyi, açmayın kapağı, biz böyle iyiyiz.

İlhami Algör, alelacayip aşkların ve oyunbazlığın, hüzünlü dolambaçların yazarı.

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku, İtalyan Yokuşu’ndan aşağı, rüzgara asılıp Tophane’ye inen roman. Avaramu!

Sokak jargonunu sıklıkla kullanan İlhami Algör Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku kitabı mutlaka kitaplarınızda yerini almalıdır.

 

Son Yazılar
Bir cevap bırakın