Felsefeye Giriş Ahmet Arslan

Felsefeye Giriş Ahmet Arslan

Kitabın adından da anlaşılacağı gibi felsefeye temelden başlamak isteyenler için başucu kitabı niteliğinde bir eser. Ahmet Arslan Türkiye’de felsefe konusunda en önemli isimlerden biridir.

Felsefeye Giriş kitabının anlatımının sade, anlaşılır ve duru olması yazarı diğer felsefecilerden kolaylıkla ayırmaya yetiyor.

Kitap gereksiz süslenmiş cümleler ile, ileri seviyedeki felsefik terimlerle ve filozoflara özel terimlerle benzeşmediğinden felsefe okumak isteyenler için gerçek anlamda eşsizdir.

Felsefeye Giriş kitabının her sayfasında geçen konu ve isimler araştırılarak, haklarında geniş bilgiler edinilerek filozofların ve felsefenin birkaçı için ciddi anlamda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kitap eğitim felsefesi, varlık felsefesi, ahlak felsefesi gibi bölüm bölüm olduğundan okunurluğu daha fazla artmaktadır.

Ahmet Arslan kitabı ilgi çekici hale getirdiğinden seçici okuma yapmanızı da sağlamaktadır. Bu harika kitap ile birlikte Warburton’un Felsefenin Kısa Tarihi isimli kitabının da okunmasını sağlayacaktır.

Yazar Platon’u anladığını ama Platon’u anlatanları anlamadığını fark ettikten sonra her şeyin aydınlandığını söyleyen çok değerli bir kişiliktir.

Paradigmanın çöküşünü, mahallenizdeki çöpçüye anlatın ve anlamış olduğundan emin olun gibi tek soruluk final sorularıyla okuyanı terleten fakat değerini o zamandan bildiğiniz Ahmet Hocanın bu kitabını felsefeye ilgi duyanlara tavsiye ederim.

Bir cevap bırakın