Google Nasıl Yönetiliyor?- Eric Schmidt /Jonathan Rosenberg

Google Nasıl Yönetiliyor?- Eric Schmidt /Jonathan Rosenberg

İnternet denilince ilk akla gelen dünya devi Google arama motoru gerek şirket yapısı gerekse yoktan var olması ile birlikte en çok merak edilen şirketler arasında. Binasında renkli ofisleri, insanların girip çıkmayacakları olanakları ile dünyadan kendini soyutlamış bir dev.

Hatta bahçesindeki çimleri biçmek yerine çim makinesi yerine iki tane keçi alan enteresan şirket. Peki bu kocaman şirket nasıl yönetiliyor.

Google çalışan Eric Scmidt ve Johathan Rosenberg on yıl kadar Google’da çalışmış olmalarından dolayı Google Nasıl Yönetiliyor sorusunun püf noktalarını sizler için cevaplıyor.

Google Nasıl Yönetiliyor? Kitap Tanıtım Metni

Dünya ekonomisinin belkemiği haline gelen, internet trafiğinin %82’sini yöneten bir şirket düşünün.

2013 yılında 53 milyar dolar ciro yaparken, merkez kampüsün bahçesini düzenlemek için çim biçme makinesi almak yerine 200 keçiyi işe alan bir şirket…

Bir yandan rengarenk ofisleri ile üretkenliği tepe noktasına çıkarmayı hedeflerken diğer yandan robot teknolojisi ve mobil cihazlar üzerinden dünyayı değiştirmeye aday bir şirket…

O şirket, Google.

Peki dünyanın en hızlı büyüyen, en çok beğenilen, en çok konuşulan şirketi Google, nasıl yönetiliyor?

Google’ın iki tepe yöneticisi -İcra Kurlu Başkanı Eric Schmidt ve Ürünlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jonathan Rosenberg- tarafından yazılan ve tüm dünyada çok satan listelerini alt üst eden bu kitap, Google’ın oluşturduğu değerler ve şirket kültürü ile dünya lideri bir kuruma dönüşmesinin hikayesi.

Strateji, yetenek yönetimi, karar mekanizmaları, iletişim, inovasyon gibi konularda yepyeni yaklaşımlar sunan Google Nasıl Yönetiliyor?, birçok örnek olayla dünya devi bir şirketin nasıl yönetildiğinin ipuçlarını sunuyor.

Yönetim ve pazarlama alanındaki son eğilimleri takip eden, şirketini nasıl büyütebileceğini ve güçlendirebileceğini düşünen, kendi işini kurmayı düşleyen ve kariyer basamaklarını tırmanmak isteyen ve ekip çalışmasına inanan, alanının en iyileri ile beraber gelişmek isteyen herkes için, Google’ın en üst iki yöneticisinin kaleminden, tam bir başucu kitabı.

“İlham dolu bir geleceği bizimle tanıştıracak bir şirket oluşturmak için enerji dolu ve heyecan verici bir başlangıç.”

– Publishers Weekly

“Eric Schmidt ve Jonathan Rosenberg, bir şirketin nasıl olup da müthiş yenilikçi, eşsiz bir kültür oluşturduğunu ortaya koymak için perdeleri açıyor!”

– Fortune

Google Nasıl Yönetiliyor? Kitap Detayı

Kitap Sayfa: 320

Kitap Türü: Ekonomi

Kitap Baskı Yılı:2016

Kitap Çeviri:Cem Özdemir

Kitap Kağıt:2. Hamur

ISBN: 9786050819250

Bir cevap bırakın