Gör Beni Akilah – Azra Kohen

Gör Beni Akilah – Azra Kohen

Fi, Çi, Pi serisi ile geniş bir okur kitlesinin hayranlığını kazanan Azra Kohen, Gör Beni ile raflarda yerini Ocak 2019’dan beri almaya başlamıştır.

Gör Beni kitabında 1930’lu yılların Türkiye’si yer almaktadır. Romanda Ülkü, Dudu ve İlmiye karakterleri öne çıkmıştır. Azra Kohen diyor ki “Selim”in ikileminde gezineceğiz.

Okuyucu romanda, antik zamanların bugüne benzerliklerinde gezinerek din tarihinin hayret edici gerçeklerinden çıkıp, bir devrim hikayesine tanıklık ediyor.

Gör Beni Kitap Analizi

Kitapta her biri ayrı şekilde ele alınması gereken karakterleri içermektedir. Her biri farklı bir fırtına ile mücadele etmektedir. Birinin fırtınası diğerinin güneşi olacaktır zaman zaman.

Ülkü ve Selim ise zıtlıkların, farklılıkların doğurduğu bir çekim adeta. Aynı okula giden bu iki genç profesörün akıttığı bilgi ile dünyaları zenginleşirken o güne kadar onlara anlatılan hikayelerin üzerinde düşünen iki genç.

Aslına bakarsanız kitap o kadar çok şey öğretiyor ki adeta beklenmedik bir performans sergiliyor. İnsana çok iyi bir şekilde araştırılmış bilgiler sunuyor. Fakat yine de teyit etmek önemli.

Son olarak okuyacak olanlar için söylemeliyim ki kesinlikle kitabın altını çizerek değil de sayfalarını kıvırarak okumalarıdır. Çünkü etkilendiğiniz cümlelerin büyüsüne kapılmanızı sadece o sayfa değil sadece o bölüm hatta bu kitap başaracaktır.

Adım adım içselleştireceğimiz bir kitap olan Gör Beni en çok içinize işleyen kısmı ile sizindir. Çünkü insan ancak kendisini ve kendisine benzeyeni seçiyor bu dünyada.

Gör Beni Kitap Tanıtımı

Bedenimin içindeki canı gör, sadece etimi değil.

Gözlerimin içindeki hayatı gör, sadece bakışımı değil.

Hissettiklerimi gör, sadece tepkilerimi değil.

Beni gör.

Derinliğimden boğulmadan,

Sorularımda kaybolmadan,

Korkularında yok olmadan,

Gör beni.

Bir fısıltıya koydum kendimi.

Kalbine soruyorum yerimi:

Başarabilir misin beni görmeyi?

Cesaretin yeter mi?

Topla cesaretini ve gör beni.

Birileri bizden fırtına bekliyor, onlara gökkuşağı vermeye hazır mısınız?

Son Yazılar
Bir cevap bırakın