Hasan Ali Toptaş’tan Ben Bir Gürgen Dalıyım

Hasan Ali Toptaş’tan Ben Bir Gürgen Dalıyım

İnsanın acımasız ve bencil yönünü hayat dolu bir gürgen ağacının gözünden bizlere sunan Ben Bir Gürgen Dalıyım kısa ama çarpıcı öykü Hasan Ali Toptaş‘ın özgün kalemi ile birleşince gerçekten de okunmaya değer bir hal almış.

Her ne kadar bir çocuk kitabı olarak lanse ediliyor olsa da her yaştan ve kesimden insanın okuyabileceği ve okuduğunda iyi ki okumuşum diyeceği kitaplardan biridir.

Çocuk Ruhlu Bir Gürgen Gözünden İnsanlar

İnsanların hayatın zorluklarına karşı ayakta durmalarını sağlayan en önemli unsur hayalleri olmuştur. Fakat çocukluk dönemlerinde saf hayaller, güzelliklerle dolu olan insan zamanla değişerek sadece kendi ihtiyaçlarını gidermek ve isteklerinin gerçekleşmesini sağlamak için başkalarının hayallerini ve hayatlarını çalacak kadar bir canavara dönüşebilirler.

Ben Bir Gürgen Dalıyım, kitabı kaybolan hayallerin, yitip giden güzelliklerin, saf ve temiz çocuk ruhunun, kayıplara rağmen güzel hayallerin elbet bir gün gerçekleşeceğini umut eden inancın hikayesidir.

Hasan Ali Toptaş, ezberleri bozan dil ve anlatım tekniği ile çocuk ruhlu Gürgen’in gözünden insanların acımasızlığını gözler önüne sermeyi başarmıştır.

Ormanın genç ve alımlı ağacı Gürgen kısa ancak etkileyici hayat yolculuğunu okuyacağınız bu kitap, hem her türlü canlıya karşı içinizde empati hissiyatı büyütecek, hem de kendi kendinize katlettiğiniz çocuk ruhlu hayallerinizi, hayatın gerçek güzelliklerini ve aç gözlülüğünüzü sorgulama şansı tanıtacaktır.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın