Mitat Enç Bitmeyen Gece

Mitat Enç Bitmeyen Gece

Yazar, Mitat Enç, bu kitabında bizlere kendi hayatı üzerinden görmeyen insanların yaşadıkları, özel eğitime ihtiyaç duyan kişiler için yapılması gerekenleri ve yaptıklarını anlatmaktadır.

Yazar üniversite yıllarında kör olmuş ve bununla yaşamayı engelleri aşmayı başarmıştır. Aynı zamanda görme engelli vatandaşlara yaşamını adamış ve hem kendisi hem de diğer bireyler için elinden geleni yapmıştır.

Bitmeyen Gece, kitabında yazar yaşadıkları her şeyi anlatmaktadır. Kitap hayatta her şeyin mümkün olduğunu, imkansız diye bir şey olmadığını bizlere göstermiştir. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

Bitmeyen Gece Kitap Tanıtım Metni

Çocukluk ve gençlik yılları bütün diğer iki kitabında anlattığı zorlukları önemsizleştiren mesut hatıralarla dolu olan yazara talih bitmeyen bir gece hazırlar. Gözlerinin ışığı söner ve sonra çileler başlar.

Bitmeyen Gece insani ve edebi bakımdan ibretlik bir azim şaheseri, sabır, metanet ve vekar destanıdır. Eser yazarın gözlerinin ferine kavuşmak için çıktığı yolculuğu anlatır.

Hangi şartlar altında olursa olsun, hayat karşısında yenilmeyen ve direnmekten vazgeçmeyen bir insanın tok ve ümit aşılayan sesiyle yazılmıştır.

O ses bazen kendi kendine yakınır, bazen dipdiridir, bazen de tatlı bir üslupla okuyucuyla konuşur.

Bu kitabı da göstermektedir ki Mitat Enç hem edebiyatımız hem de cemiyetimiz için bir övünç kaynağıdır, olmalıdır.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın