Mutfak Sırları- Anthony Bourdain

Mutfak Sırları- Anthony Bourdain

Çocukluk yıllarında babasının ülkesi olan Fransa’da bir balık restoranında ilk defa yediği bir istiridye tüm kariyerini ve yaşamını etkileyecekti.

Bu adam dünyanın en ünlü şeflerinden olan Anthony Bourdain şeflikten sonra yazarlık kariyerinde de büyük başarı kazanmış ve bu kitabı milyonlara ulaşmıştır.

Tv dünyasında yaptığı programlar ile Ülkemize de bi kaç defa gelmiş olan Bourdain geçtiğimiz Haziran ayında intihar ederek yaşama veda etmiştir.

Mutfak Sırları kitabında Anthony restoranların arka mutfaklarında olan biten her şeyi gerçeklerle anlattığı kendisinden bizlere hatıra kalan eşsiz kitabıdır.

2000 yıllarının başlarında kaleme almıştır kitabını bu ay içinde yeniden baskıya giren Mutfak Sırları kitabını almadıysanız hemen satın alın derim.

Kitap muhteşem bir serüven gibi eğlenirken öğreniyorsunuz. Yemek ile ilgili olanlar, aşçılığa heves salanlar bu kitabı okuyun ve kariyerinize yeni bir sayfa açın.

Mutfak Sırları kitabında sizleri bekleyen eşsiz bilgiler ile artık bir şef olma yolunda ilerleyecek kendi mutfağınızda harikalar yaratacaksınız.

Kitap şuan online satış sitesi kidega da ön siparişte bende aldım bakalım yeni baskısında bizleri neler bekliyor. Ayrıca dünyaca ünlü büyük şefin No Reservations programının İstanbul bölümünü aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz;

Mutfak sırları kitabı içerisinde bambaşka bir yolculuğa çıkacak bu yolculuk içinde inanılmaz eğlenebileceksiniz. Mutfak Sırları Aşçılık dünyasında mahrem maceralar eski basımı da oldukça doyurucu bir kitaptı. Mutfak sırları antony’in başarısına başarı katmış tek eseridir.

Mutfak Sırları Kitap Tanıtım Metni

“Vücudunuz bir tapınak değil, bir eğlence parkı. Tadını çıkarın…”

“Pazartesileri deniz mahsulü sipariş etme!” Anthony Bourdain’in acımasızca dürüst, bir o kadar da komik bir dille anlattığı hatıralarındaki en masum tavsiyelerden biri bu.

Sahil barlarından zirvedeki restoranlara, bulaşıkçılıktan büyük şefliğe, Tokyo’dan Paris’e oradan New York’a, isyanlar ve alevlerle dolu bir mesleğin sunabileceği hemen her şeyi yaşayan Anthony Bourdain, bunları anlatmaya karar verince ortaya Mutfak Sırları çıktı: mutfak kapısının ardına, aşçılık dünyasının karanlık tarafına doğru macera dolu bir yolculuk.

Ağzınızı sulandıracak kadar lezzetli, gülmekten karnınızı ağrıtacak kadar eğlenceli.
Mutfak Sırları yayımlanır yayımlanmaz kült bir esere dönüştü ve Bourdain’e aşçılık kariyerinin çok daha ötesinde bir tanınırlık sağladı.

Elinizdeki baskı, kendisinin ölümünden önce kitaba el yazısıyla yaptığı küçük eklemeleri, yorumları da içeren özel bir edisyon.

“Bir Stephen King romanından daha sürükleyici.”

– Sunday Times

“Onun sesini duyan herkes yeni bir şeyler duyacağını, hayatta tanışamayacağı insanların hikâyesine şahit olacağını biliyordu.”

– Elif Key, Cumhuriyet

Kitap Tür: Yemek Kitapları

Kitap Kağıt: 2. Hamur

Kitap Sayfa: 364

Kitap Baskı Yılı : 2018

ISBN: 9786051980461

Elinizdeki kitap gördüğünüz göreceğiniz en serseri yemek ve mutfak sırları ile doludur!

Son Yazılar
Bir cevap bırakın