Mutluluk Virüsü

Mutluluk Virüsü

Mutluluk Virüsü insanın kendisini bir türlü mutlu hissedememesi sorunu üzerine eğiliyor. Mutluluktan ne anladığımız hakkında sizi sorgulamaya yönelten bir kitap. Yazar Hale Caneroğlu kendi hayat hikâyesinden yola çıkarak kendimizi dipte ve mutsuz hissettiğimiz zamanlarda nasıl ayağa kalkabileceğimiz hakkında bazı tavsiyelerde bulunuyor. Ama kitabı basit bir kişisel gelişim kitabı olarak düşünemeyiz. Çünkü yazar kendi deneyimlerini açıklama konusunda çok samimi davranmış. Hayatında kendini çok kötü hissettiği dört yılını okuyuculara büyük bir içtenlikle anlatmış.

Mutluluk Bir Seçimdir

Aslında mutlu olmak bir seçim meselesidir.  Yazar da en çok bu konu üzerinde duruyor. Kendimizi neden kötü hissederiz? Kötü hissettikçe nasıl daha da dibe batarız? Battıktan sonra geri çıkma yollarını nasıl buluruz? Yazarın asıl vurgulamak istediği konu, genel olarak mutlu olmaya karar verdikten sonra kimsenin ya da hiçbir şeyin bizi yolumuzdan alıkoyamayacağı konusudur. Aynı şekilde mutsuzluğu seçenleri de yolundan döndürmek mümkün değildir.

Virüs Bulaşabilir

Hale Caneroğlu mutluluk virüsünün bulaşıcı olduğuna inanıyor. Eğer bir kere sizi mutsuz eden şeylerden uzak kalmasını başarırsanız bu virüsü kapabilirsiniz. O yüzden kitap da size mutluluk virüsünü bulaştırabileceği iddiasındadır. Yeniden ayağa kalkmakta zorlanıyor ve hayatınızın zor bir döneminden geçiyorsanız bu virüsü kapmak için kitabı okumak çok eğlenceli olabilir. Bu şekilde çok zevkli bir yöntemle tekrar ayaklanmak ve mutlu olma şansını yakalamak için bir fırsat bulabilirsiniz.

Bir cevap bırakın