Osmanlıca Dersleri Muharrem Ergin

Osmanlıca Dersleri Muharrem Ergin

Osmanlıca derslerinin yazarı Muharrem Ergin tarafından yazılan bu kitap akademik anlamda öğrencilere katkı sağlamak amacıyla hazırlanmış. Boğaziçi Yayınevi tarafından basılmıştır.

Genel olarak İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğrencileri için sınıfta okutulmak adına basıma gönderilmiştir. Ders kitabı olan bu eser, Arapça unsurlar, Farsça unsurlar, eski yazı, yazı çeşitleri ve aruz bölümü gibi kısımlardan meydana geldiği görülmektedir.

Bu kitap sayesinde Osmanlıca pratik yapılıp, doğru kelime kullanımı öğrencilere ders ortamı içerisinde anlatılabilecek düzeyde hazırlanmıştır.

Osmanlıca Dersleri Kitabı

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğrencileri için hazırlanan bu kitapta özellikle metinler bölümünün katkıları öğrenciye takviye edici bilgi amaçlı veriliyor.

İçerisinde pek çok tarih metinleri yer alıyor. Bu metinler öğrencide tarihe olan uzaklığı yakınlaştırmayı hedefliyor. İçeriğine bakıldığında harf ve basit kelimelerden başlayarak ilerleyen bölümlerde kısa hikayelerle sonlandırılıyor.

Yine kitap içerisinde bol bol örneklemeler yapılarak Osmanlıca ve dil konusunda nasıl iyi olunabilir sorusuna cevap arıyor

Osmanlıca  Ders Kitabından Kolay Öğrenilebilir mi?

Osmanlıca diliyle yazılmış bu kitap, öğretici bilgilere yer vererek kolay öğrenmenin üzerinde yoğunlaşmıştır. Kitapta Osmanlıca, Farsça ve Türkçe’nin basit harf ve kelimelerle etkileşimi, yazılışı ve okunuşu üzerinde durulurken, kısa hikayelerle bu etkileşim daha da güçlendirilerek kelime geçişleri pekiştirilebiliyor.

Osmanlıca ders kitabı kısacası etkinliklerle Osmanlıca’yı daha kolay öğrenmeyi hedef alan çalışmalara yer vererek akademik anlamda Osmanlıca dersleri kolayca okunabilir ve çözümlenebilir harf dağarcığıyla yardımcı ders kitabıdır.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın