Oyunlarla Yaşayanlar-Oğuz Atay

Oyunlarla Yaşayanlar-Oğuz Atay

Tek kelime ile mükemmel bir baş yapıt olan Oyunlarla Yaşayanlar kitabı en çok sevdiğim yerli oyunlar arasında yerini almıştır. Benim gibi özellikle tiyatro aşıklarını çok etkileyeceğinden eminim.

Yazar, Oğuz Atay‘ın bu eserini okuduktan sonra hayran kalmamanız imkansız. Bana göre daha güzel bir yerli oyun bulunmaz. Böylesine güzel oyunların okunması ve sahnelenmesi beni gerçekten çok mutlu eder.

Yazarın kitaplarını okurken hem düşünecek hem de güleceksiniz. Fikirlerinizi yenileyecek olan bir insan Oğuz Atay yazmış olduğu bu kitabı ile yine ön sıralarda yerini almayı başarmıştır.

Kısacası, daima okunması gereken bir yazar olması ve kitaplarının akıcılığı ile de kendini sevdiren bir yazar. İlk olarak Tutunamayanlar kitabı ile tanışmanızı tavsiye ederim.

Oyunlarla Yaşayanlar Kitap Tanıtım Metni

Tanzimat’tan bu yana sürekli değişen politik ve toplumsal değerler karşısında tutunmaya çalışan Türk okur-yazarının kara güldürüsü. Eylemsizlikle geçmiş bir yaşamın getirdiği beceriksizlik ve gülünç olma korkusundan Atay sürükleyici bir oyun çıkarmış.

1934’te İnebolu’da doğdu. Ankara Maarif Kolejini, İTÜ İnşaat Fakültesini bitirdi. 1960’ta İDMMA İnşaat -Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı.

Tutunamayanları yayımlamasının (1971-1972) ardından, önemli bir tartışmanın odağına yer aldı. TRT 1970 Roman Ödülü’nü kazanan Tutunamayanları kısa bir süre sonra, 1973 yılında Tehlikeli Oyunlar adlı ikinci romanı izledi.

Hikayelerini Korkuyu Beklerken başlığı altında topladı. 1911-1967 arasında yaşamış hocası Prof. Mustafa İnan’ın hayatını romanlaştırarak Bir Bilim Adamının Romanını yazdı.

Oyunlarla Yaşayanlar adlı tiyatro eseri Devlet Tiyatrolarında sahnelendi. Atay 13 Aralık 1977’de, büyük projesi Türkiye’nin Ruhunu yazamadan hayata gözlerini yumdu.

Oyunlarla Yaşayanlar Kitap Detayı

Kitabın Türü:  Edebiyat, Fotoğraf, Sinema, Tiyatro, Sanat & Mimarlık, Senaryo, Fotoğraf, Sinema, Tiyatro

Kitap Sayfa Sayısı: 109

Kitap Basım Tarihi: 2016

Kitap Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Kapak: Ciltsiz

Boyut: Normal

ISBN: 9789754702101

Son Yazılar
Bir cevap bırakın