Şekersiz 21 Gün: Özge Bezirci Dikici

Şekersiz 21 Gün: Özge Bezirci Dikici

İnsan yaşamını etkileyen faktörler arasında en önemlisi alışkanlıklardır. Bu alışkanlıkların sağlık üzerinde doğrudan etkisi vardır. Özge Bezirci Dikici ise sağlığı olumsuz etkileyen ana faktör yani beslenme biçimleri üzerine bir diyet kitabı kaleme almış. Kitabın temeli bir denge kurulması üzerinedir. Bu denge kurulduktan sonra ise bambaşka bir yaşama adım atmak mümkün. Temel nokta bireylerin kendisini daha iyi hissetmesi ve bu his ile birlikte yaşam devam etmesi. Yaşamında değişiklik yapmak isteyenler bu kitap önderliğinde değişime başlayabilirler.

Niçin 21 Gün

Yapılan bilimsel çalışmalar insan yaşamında bir davranışın bilinçaltına yerleşmesi için gerekli sürenin 21 gün olduğunu ortaya koymuştur. Şekersiz 21 Gün ise bu süreyi hedef alır. Değişim bilinç kısmında değil bilinçaltında oluşur. Önemli olan ise başlangıç noktasını bulabilmektir. Değişimin anlık bir durum olmadığının farkında olanlar için yazılmış bu kitap sadece bir beslenme programı değil.

Çok zorlamadan yaşam tarzını değiştirme programı olarak da adlandırılabilir. Beslenmenin odak noktası şekerden ve şekere dönüşebilecek ürünlerden uzak durmak. Bunun için ekmek, makarna, pasta, çikolata, kurabiye, pasta ve meşrubat gibi yiyeceklerle içeceklerin tüketilmesi kesinlikle yasak.

Hazır gıdalar ve alkol tamamen program dışında tutulmuş. Bunlar yerine bol su ve doğal gıdalar eklenmiş. Programın içerisine egzersiz de eklenmiş. Yenilebilecek gıdalar ve yenilmesi yasak olanlar tamamen birbirlerinden ayrılmış durumda ve her biri listelenerek daha kolay bir biçim oluşturulmuş.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın