Solgun Karanfil- Sinan Akyüz

Solgun Karanfil- Sinan Akyüz

Türk Edebiyatının en önemli yazarlarından olan Sinan Akyüz gazetecilik mesleğini bırakarak Edebiyat dünyasına yönelerek kariyerinin zirvesini yaşar hale geldi.

Son yayınladığı kitabı Solgun Karanfil kitabının konusu Yugoslavya geçen bir aşk hikayesini konu alıyor. Soykırımı ve aşkı birlikte işleyen Sinan Akyüz oldukça başarılı bir kitaba imza atmış.Arnavut iki müslüman gencin aşkı ile başlayan kitap savaşın soğuk yüzü ile okuyuculara muhteşem bir eser sunuyor.

Sinan Akyüz okuyucularını ağlatmayı seven bir üslup ve konuları işler kitaplarında bu konu hakkında Yazar şöyle demiştir’ Benim kitabımı bir eline alan okur, diğer eline de mendilini alıyor.’ Solgun karanfil’de çokça gözyaşı dökeceğiniz bir kitap olduğunu söylemek gerekli.

Solgun Karanfil Kitap Tanıtım Metni

Fikret onun solgun yüzüne bir öpücük kondurdu. “Sen hiç merak etme. Ölmek için değil, düşmanı ezmek için çıkıyoruz dağlara. Bir gün yanına sağ salim döndüğümde sana özgürlüğü getireceğim…”

Aferdita sözünü kesti.
“Unutma aşkım,” dedi yeşil gözlerinden yanaklarına yaşlar süzülürken.
“Her tercih bir vazgeçiştir. Ama vazgeçilen hep alacaklı kalır!”

O söğüt ağacının altında birbirlerine söz vermişlerdi kumrular gibi yuva kuracaklarına. Ama Naziler memleketlerini işgal edince gölge düştü mutluluklarına. Vatansız yaşanmazdı ki sevda! Bajgora Dağlarına doğru yollara düştü Fikret özgürlük uğruna… Kalbinde Aferdita’sı, aklında vatanıyla…

İncir Kuşları, Piruze gibi çok okunan kitapların yazarı Sinan Akyüz, yürek yakan son romanı Solgun Karanfil’le aşkı anlatırken bizi savaşla yüzleştiriyor ve soruyor: “Yaşanmışlıkları kaybetmek mi daha zor, yoksa hayalleri mi?”

Solgun Karanfil Kitap Detayı

Kitap Türü: Edebiyat

Kitap Sayfa: 408

Kitap Baskı Yılı:2018

Kitap ISBN: 9786051716978

Son Yazılar
Bir cevap bırakın