Turgut Uyar Göğe Bakma Durağı

Turgut Uyar Göğe Bakma Durağı

Şiir okumayı seven insanların ellerinden bırakmak istemeyecekleri bir kitap olan Göğe Bakma Durağı Turgut Uyar’ın nadide şiirlerini bir arada sunuyor.

Şair bu kitabındaki dizeleri ile adeta kendine doğru giden bir yolculuğa çıkmıştır. Sürekli olarak ilerler ve her gidişinde biraz daha yenilenir, biraz daha kendi olmaya başlar.

Her dönemecin başında biraz daha çaresizliğe teslim olmak ister. Umut yüklü kalbinde yolun sonu gelmeyecektir ve sürekli yeni özlemlerle yolunda yürümeye devam edecektir.

Kendine Yabancı Bir Şair

Bazı şiirlerinde Turgut Uyar kendine o kadar yabancı bir hale gelir ki, okuduklarınızda onu değil de farklı bir insanı görmeye başlarsınız.

Yazdıkları ile hem yaşamın ta derinlerindedir hem de çok uzaklarındadır. Yazdıklarında yıkımları ve hüzünleri okursunuz.

Çaresiz bir adamın kendi ördüğü duvarları yine kendi yıkarken yaşadıklarına bizzat şahit olursunuz. O yazdıklarında intihar, ölüm ya da şikayetlerden daha da ziyade hasretten bahseder.

Gelecek güzel günlere olan hasreti, dizelerde o kadar baskındır ki sizlerde o hasreti buram buram hissetmeye başlıyorsunuz.

Korkularını anlatır dizelerinde, ölümün bile çare olmadığı o büyük korkuları. Ancak kitapta aşkı da dolu dolu hissetmeye başlıyorsunuz.

Diğer kitaplarında olduğu gibi bu kitabında toplum sorunlarından biraz uzaklaşmış bir şair. Şiirleri ile sizleri sarıp sarmalayacak kah kalabalıklara kah ıssız deryalara atacak.

Şairin Dünyasına Kısa Bir Yolculuk

Şiirleri okurken sizlerde şair ile birlikte üzülecek, umutlanacak ve dahası aşkı en saf hali ile yaşayacaksınız. Son derece okunaklı olan dizelerde derin anlamları keşfederek hayatı da yeniden yaşamaya başlayacaksınız.

Her şiir şairin düşünce ve duygu dünyasına kısa bir yolculuk yapmanızı sağlayacak. Günün karmaşasından uzaklaşmak ve farklı bir duygu yoğunluğu içerisine girmek isteyenlerin ellerinden bırakmak istemeyecekleri eserde Turgut Uyar’ın aşkı, özlemleri, hasretlikleri, korkuları ve ölüme dair hislerini okuma imkanı bulacaksınız.

İnsanların hırsları, nefretleri ve açlıklarının çok olduğu bu dünyada şairin kendi içine çekilmesine şahit olacaksınız. Çaresizliklerini ve kendi ördüğü duvarları nasıl yıktığını da okuma imkanı bulacaksınız.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın