Uçan Sınıf-Erich Kastner

Uçan Sınıf-Erich Kastner

Kitap her ne kadar çocuk kitabı olsa da aslına bakarsanız öğretmenler için yazılmış gerçi kimin için yazıldığının da pek bir önemi yok sonuçta Uçan Sınıf kitabını çocuklar ile iletişimde olan herkesin okuması gerek diye düşünüyorum.

Kitabın arka yüzünde her ne kadar sekiz yaş ve üstü yazıyor olsa da bana göre bu kitabı okuyan çocuğun en az on yaş ve üstü olmalı çünkü çevirisi ve içeriğini kavraması biraz zor olabilir.

Yazar, Erich Kastner kitabında birbirinden yaramaz aynı zamanda cesur ve akıllı birkaç arkadaşın yaşadıklarından yola çıkmış ve onların ruh hallerini, dostluklarını ve arkadaşlıklarını bize güzel bir şekilde anlatmış.

Uçan Sınıf Kitap Tanıtım Metni

Erich Kastner, çocuklar için de, büyükler için de yazan Almanya’nın ünlü yazarlarından biri. Uçan Sınıfın kahramanları, yatılı bir okulun çocukları.

Yılbaşına az bir zaman kalmıştır. Çocuklar, Uçan Sınıf adında bir oyun hazırlamaya karar verirler. Ne var ki çalışmaları yarım kalır. Çünkü bir başka okulun öğrencileri, hem oyunda rol alan oyunculardan birini, hem de çocukların alıştırma kitaplarını kaçırmışlardır.

Kastner’in ‘Yazdığım en iyi kitap’ dediği Uçan Sınıf, ince bir hüzün ve bolca mizahla kaleme alınmış bir başyapıt. Bu kitapta yazar, çocuklar arasındaki dayanışmanın, sıkı bir arkadaşlığın gücüyle yaşamın zorluklarını alt etmenin güzel bir örneğini veriyor.

Uçan Sınıf Kitap Detayı

Kitabın Türü: Çocuk & Gençlik, Çocuk Öykü & Roman

Kitap Sayfa Sayısı: 188

Kitap Basım Tarihi: 2018

Kitap Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Kapak: Ciltsiz

Boyut: Normal

ISBN: 9789755100937

Son Yazılar
Bir cevap bırakın