Yılmaz Özdil: Adam

Yılmaz Özdil: Adam

Usta köşe yazarı Yılmaz Özdil’den arşivlik muhteşem bir kitap. Bu kitapta hepimizin adına canıyla bedel ödeyen Adamlar’dan isimsiz adamlara,memleketin bütün yükünü sessiz bir şekilde sırtında taşıyanlardan, devrimleri doğru şekilde anlatan adamlara kadar bir çok büyük ismi kaleme aldığı bir kitaptır.

Bir önceki kitabı kadın kitabında ülkemizdeki farklı kulvarların kadınlarından bahseden kitabından sonra Adam kitabı’da okumaya değer şahane kitaplardan biridir. Çıkardığı tüm kitaplar okunması gereken, arşivlerde yer alması gereken kitaplar olmakla birlikte büyük yazar ve köşe yazarımıza söyleyeceğim tek şey;

Yılmaz Özdil Adamsın!

Yılmaz Özdil Adam Kitabı

yilmaz_ozdil_adam

Büyük üstat Yılmaz Özdil her zaman keskin lafları ve doğruculuğu ile bilinen bir köşe yazarımızdır. Birbirinden değerli olarak okuduğunuzda sizi pişman etmeyecek kitaplarından biri de ‘ADAM’ kitabı ile okuyuculara farklı bir bilgi havuzu sunmaktadır.

ADAM kitabının en dikkat çekici özelliği olan Mustafa Kemal Atatürk silueti kitaba ayrı bir albeni katmıştır. Kitabın arka kapağında yer alan açıklama ise bir hayli dikkat çekici;

Kadın’ı okudunuz.
Bu da Adam.

Diyebilirsiniz ki…
Kadının karşılığı erkek değil mi?
Bence değil.

Çünkü, her kadın kadın ama…
Her erkek adam değil.

Herifleri yazmamayı tercih ettim!

Elbette memleketin tüm adamlarını sıralayıp, bir kitaba sığdırabilmek imkânsızdır…
Peki nedir?
Farklı zamanlarda, farklı ortamlarda yaşayan, hatta birbirleriyle hiç tanışmamalarına rağmen,
ortak zihniyetin, ortak karakterin, ortak paydasıdır Adam.

Yıkılsın diye karşı devrim kazmalarıyla kolonlarına kolonlarına vurulan Türkiye, bugün hâlâ ayakta duruyorsa… İşte bu adamların ortak karakteri, ortak zihniyetinin sırtında duruyor.

Yılmaz Özdil Adam Kitap Ayrıntıları

Kitap Türü: Araştırma,Tarih

Kitap Kağıt: 2. Hamur

Sayfa Sayısı: 512

Baskı Yılı: 2017

Yayınevi: Kırmızı Kedi

Baskı Sayısı: 9. Baskı

Kitap Ölçüleri: 14*23 cm

Son Yazılar
Bir cevap bırakın